Kadra

DĄBROWA GÓRNICZA

VIOLETTA SOLARSKA-GAD | Dyrektor Żłobka i Przedszkola „Dąbrowskie Dzieciaki”

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Dodatkowo poszerzyła swoje wykształcenie kończąc Studia Podyplomowe na kierunku Zarządzanie i Technologie Informacyjne w Oświacie w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Pracę z dziećmi rozpoczęła w 1992 roku. Przez 16 lat pracowała jako nauczyciel w szkole. Od roku 2009 pełni funkcję Dyrektora Przedszkola, a od 2011 pełni funkcję Dyrektora Żłobka. Miłość do dzieci jest częścią życia. Sama jest mamą 17 letniego syna. Doświadczenie życiowe i zawodowe sprawiło, że wykonuje Swoją pracę w sposób idealny. Jest perfekcjonistką w każdym calu.

W wolnych chwilach lubi oglądać filmy obyczajowe i przygodowe oraz czytać książki. Podróże są Jej pasją. Marzy o podróż po Ameryce Północnej.

JOANNA BIEDRA | Opiekunka dziecięca

Ukończyła studia I stopnia na kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W Naszym Żłobku pracuje od 2008 roku,  a dzieciaki Ją uwielbiają. Nawet z najmłodszymi podopiecznymi przeprowadza wspaniałe zajęcia plastyczne, rozwijające artyzm u dzieci.

Jest osobą szaloną, otwartą, komunikacyjną, kreatywną, a są to cechy, które doskonale sprawdzają się w pracy z dziećmi.

Zainteresowania Cioci Asi są również związane z twórczością plastyczną, a są to różnego techniki twórcze, florystyka. Dodatkowo podróże to Jej żywioł, dodatkowo lubi muzykę oraz relaksuje się przy czytaniu książek.

AGNIESZKA BASISTA | Wychowawca w grupie „Pszczółki”

Ukończyła studia I stopnia Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich o tym samym kierunku. Dodatkowo posiada Certyfikat TOEIC, umożliwiający prowadzenie zajęć z języka angielskiego z dziećmi.

Zajęcia prowadzone przez Ciocię Agnieszkę są bardzo ciekawe i sprawiają dzieciom wiele radości. Dodatkowo przedszkolaki wracając do domu śpiewają piosenki i mówią wierszyki w języku angielskim. Nauka odbywa się przez zabawę, a jak wiadomo zabawa to jest to co Dzieciaki lubią najbardziej.

Ciocia Agnieszka jest osobą otwartą, wesołą, kochającą pracę z dziećmi. Cały czas rozwija się, aby być lepszym nauczycielem i wspierać rozwój dzieci.

KATARZYNA KOCIOŁ | Wychowawca w grupie „Biedronki”

Ukończyła studia II stopnia na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W celu poszerzania swojej wiedzy obecnie rozpoczęła studia podyplomowe na kierunku Oligofrenopedagogika.

Jest osobą otwartą, komunikatywną i wesołą. Cechy charakteru Cioci Kasi wpłynęły na Jej dyczję o prowadzeniu zajęć muzyczno-tanecznych w Przedszkolu. Hocki klocki i podskoczki nie są  obce dzieciom na zajęciach z Ciocią Kasią.

W wolnych chwilach lubi słuchać muzyki, a także delektować się przygotowywaniem potraw dla siebie i swoich bliskich.

MAGDALENA ŁĄGOWIK | Pomoc nauczyciela przedszkola w grupie „Biedronki

Ukończyła studia na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach o kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Podczas studiów zdobyła cenne dowiadczenie w zakresie metod nauczania i wychowania dzieci. Miała kontakt z dziećmi w różnym wieku od 3 do 6 lat, co wzbogaciło Ją o nowe doświadczenia. Praca z dziećmi pasjonowała ją od dzieciństwa. Bardzo lubi dzieci i praca z nimi daje jej wiele satysfakcji i zadowolenia.

Jej pasją jest plastyka oraz prace manualne. Ma ogromne zdolności kulinarne, dlatego prowadzi z Przedszkolakami zajęcia kulinarne.  Ciasteczka czy kanapeczki przygotowywane przez dzieciaki są piękne, wesołe i smaczne. Ich wygląd sprawia, że wszystkie warzywa stają się pyszne, nawet te, które do tej pory wydawały się niedobre.

CIOCIA WIESIA

Pracuje w Naszej placówce od samego początku dbając o czystość i porządek. Jest wspaniałą Ciocią, którą uwielbiają dzieci. Jej ciepło jest doceniane przez Maluchy.

Jest osobą bardzo komunikatywną, wesołą, uśmiechniętą, otwartą. W wolnych chwilach lubi czytać książki, rozwiązywać krzyżówki, jeździć na rowerze. Ma dwie wnuczki i w Ich towarzystwie najbardziej lubi przebywać.

CIOCIA ELA

Dba o porządek i czystość w Żłobku i Przedszkolu. Jest osobą bardzo miłą, wesołą i koleżeńską. Sama jest mamą dwójki dzieci w wieku 9 lat i 16 lat.

CIOCIA ZOSIA

Gotuje dla Dzieciaków przepyszne posiłki i piecze przepyszne ciasteczka. Jest babcią trójki wnucząt, więc miłość do dzieci jest częścią Jej życia. Jako osoba jest bardzo otwarta, komunikatywna, wesoła.

W wolnych chwilach lubi czytać książki i rozwiązywać krzyżówki, a także relaksuje się pracując w ogrodzie.

WROCŁAW
| ul. Agatowa

MARIOLA HĘĆKA | Dyrektor w Żłobku „Bajkowe Ludki”

Ukończyła Liceum Medyczne na wydziale Opiekunek Dziecięcych.

Jej miłość do dzieci spowodowała, iż ukończyła studia na kierunku Pedagogika Specjalna – Edukacja i Rehabilitacja Osób Niepełnosprawnych Umysłowo. Dzieci uwielbiają ciocię Mariolę, która organizuje Im wiele ciekawych zabaw. W swoich zajęciach wykorzystuje pedagogikę Marii Montessori, elementy Weroniki Shelborn. Dodatkowo ukończyła wiele kursów związanych z umiejętnościami masażu oraz przeprowadzaniem zajęć z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci. Zajęcia ruchowe przeprowadzane przez ciocię Mariolę wyzwalają w dzieciach same pozytywne bodźce.

Ciocia Mariola ma doświadczenie w pracy z dziećmi od wielu lat. Prawie 30 lat pracowała w żłobku, sprawując opiekę nad małymi podopiecznymi.

W wolnych chwilach lubi czytać książki, uprawiać sport, a także bardzo lubi motoryzację.

KATARZYNA KSIĄŻKIEWICZ | Opiekunka dziecięca

W żłobku „Bajkowe Ludki” pracuje ciocia Kasia ma niespożytą energię i chęć do pracy. Kocha dzieci, łatwo nawiązuje z nimi kontakt ,jest osobą kreatywną i uczuciową. Opieka nad dziećmi jest Jej wielką pasją i sprawia jej ogromną radość . Jej pogodne usposobienie wariackie pomysły oraz olbrzymie poczucie humoru potrafią zauroczyć nie jednego maluszka.

Ukończyła Liceum Medyczne z dyplomem Wydział Opiekunek Dziecięcych. Zajęcia prowadzi w przyjaznej oraz sprzyjającej rozwojowi atmosferze. W swojej pracy z dziećmi wykorzystuje swoją wiedzę, różnorodne umiejętności i aktywizujące metody pracy z dziećmi. Przygotowuje i prowadzi bardzo ciekawe zajęcia dydaktyczne, plastyczne , zabawy twórcze, rozwojowe oraz uczy wesołych piosenek.

MONIKA KUPCZYK | Opiekunka dziecięca

Jest opiekunką od niedawna, a mieszkańcy Bajkowych Ludków „polubili ją już od pierwszego wejrzenia”. „Ciocia Monia” jest niezwykle sympatyczną osobą o ciepłym i wesołym usposobieniu. Charyzmatyczna osobowość oraz zdolność szybkiej oceny sytuacji pozwalają zaspokoić potrzeby niejednego „wymagającego” użytkownika Bajkowych Ludków. Wszelkie indywidualności dla Cioci Moni nie stanowią większego wyzwania, a typ płaczka, zgrywusa, nerwusa, czy małego zrzędy Cioci są i nie obce i nie straszne. Ciocia Monia jest osobą, która potrafi szybko nawiązywać kontakty z mieszkańcami Bajkowych Ludków, przede wszystkim dlatego, że zna mniejsze i większe potrzeby swoich podopiecznych.

Współpraca z Panią Moniką została nawiązana na podstawie pozytywnej oceny kompetencji oraz praktyki zawodowej, którą Pani Monika posiada. Jest wrocławianką, absolwentką Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku pedagogika rodzinna. Posiada wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie praktyczne w opiece nad dziećmi. Pani Monika jest osobą rzetelną, pracowitą, a powierzone jej zadania i obowiązki wykonuje należycie.

Prywatnie Pani Monika jest mamą i żoną, zna prozę życia codziennego i rodzinnego, interesuje się literaturą, sztuką, dobrą muzyką i filmem, literaturą naukową związaną z profilem studiów, przede wszystkim psychologią rodzinną. Praca w „Bajkowych Ludkach” stanowi dla niej nie tylko wyzwanie pracy, ale możliwość realizacji zawodowej pasji.

WROCŁAW
| ul. Czaplińskiego

JUSTYNA SIWEK | Koordynator, pielęgniarka, opiekunka dziecięca

Prowadzi zajęcia plastyczne dla małych dzieci. Dzieci kształcą i rozwijają swoje umiejętności artystyczne co stanowi podstawę do rozwoju twórczości już od najmłodszych lat. Dziecko rozwija swoje zdolności poprzez spostrzeganie świata, co pozwala na lepszy jego odbiór, rozróżnienie barw i kształtów. Zajęcia rozwijają dziecięcą wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, pomagają uwierzyć we własne siły, wzmagają poczucie własnej wartości, uczą cierpliwości.

Jest absolwentką Akademii Medycznej ze specjalizacją z pielęgniarstwa, oraz ukończyła studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Edukacji na kierunku Pedagogika Opiekuńcza z Promocją Zdrowia. Posiada niezbędną wiedzę i umiejętności do pracy z dziećmi zdobyte podczas studiów, praktyk pielęgniarskich i pedagogicznych oraz podczas dodatkowych szkoleń tj. kurs „Perfekcyjnej niani”, kurs wychowawców placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży, kurs korespondencyjny ESKK z psychologii dziecka. Jest osobą spokojną, zaradną, cierpliwą, konsekwentną, wrażliwą o entuzjastycznym nastawieniu do życia. Lubi przebywać z dziećmi i ma zdolność łatwego nawiązywania z nimi kontaktu, co stanowi dla Niej ważny aspekt pracy i daje wiele satysfakcji. Wierzy w swój entuzjazm, zdolność kreatywnego myślenia i dynamizm w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Jej szczególnie zainteresowania to psychologia dziecka, zoologia (jest ogromną miłośniczką zwierząt),fotografia oraz podróże (zwiedzanie różnych zakątków świata, poznawanie nowych kultur i obyczajów). Również od ośmiu lat jest szczęśliwą mamą Nikoli, dzięki której każdego dnia zgłębia praktyczne umiejętności opieki nad dzieckiem.

JUSTYNA PAWELEC | Opiekunka dziecięca

Ukończyła studia wyższe na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną. Jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. W stosunku do dzieci zawsze uśmiechnięta, pełna energii, zawsze gotowa do pomocy.

W pracy cechuje Ją odpowiedzialność , cierpliwość, a także kreatywność i opiekuńczość. Kocha dzieci i praca z Nimi daje Jej ogromną satysfakcję.

W wolnych chwilach jeździ na rowerze, a także biega.

KATARZYNA OSOWSKA | Opiekunka dziecięca

Jest absolwentką Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Jedną z Jej pasji jest muzyka począwszy od słuchania, a skończywszy na tworzeniu jej od podstaw. Fascynuje Ją to, jak mocno muzyka działa na rozwój dziecka. Kocha zarażać pozytywną energią, spędzać czas kreatywnie.

W „Bajkowych Ludkach” pracuje zaledwie od pół roku, a zyskała sobie miłość Naszych małych podopiecznych. Prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi.

Brała udział w programie muzycznym „The Voice of Poland” .

WROCŁAW
| ul. Brylantowa

IWONA DALAK | Opiekunka dziecięca

Ukończyła Zespół Szkół Medycznych o specjalizacji opiekunka dziecięca.

Przez wiele lat pracowała z dziećmi w żłobkach, co daje Jej ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi. Wprowadza ogromny spokój do grupy, a dzieci Ją uwielbiają. Jest osobą aktywną fizycznie, lubi uprawiać sport, uczęszcza na zajęcia z aquaaerobiku,hydrocyclingu. Wszyscy doskonale wiedzą, że deszcz, czy ziąb na zewnątrz nie przeszkadzają, aby Pani Iwona przyjechała swoim rowerem. W weekendy, jak tylko sprzyja pogoda, wsiada na rower i zwiedza Dolny Śląsk.

W wolnych chwilach jako wolontariuszka stara się pomagać w Rodzinnym Domu dziecka Nr 15.

Lubi pracę z dziećmi. Nie jest to łatwa praca, ale postępy w rozwoju dzieci oraz szeroki uśmiech na twarzach maluszków, wynagradzają trudy związane z wykonywaniem zawodu opiekunki.

KATARZYNA KLESZOWSKA

Z wykształcenia jest pedagogiem o specjalizacji: opiekun-wychowawca. Uzyskała tytuł magistra. Dodatkowo ukończyła kurs FCE z j. angielskiego.

Z dziećmi pracuje już około 10 lat. Początkowo uczyła języka angielskiego w przedszkolach dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Prowadziła też świetlice środowiskowo-terapeutyczne. Praca ta daje Jej wiele satysfakcji. Jest osobą otwartą, szczerą, uczciwą, komunikatywną, niekonfliktową, odpowiedzialną, kreatywną, życzliwą, ciepłą i uśmiechniętą, a także punktualną i sumienną. Praca z dziećmi jest Jej pasją.

Jeżeli chodzi o zainteresowania Pani Kasi to jest ich dosyć dużo, m.in. historia II Wojny Światowej, muzyka współczesna, ciekawe filmy, nauka języków, literatura, spacery, jazda na rowerze i teatr, zwierzęta i podróże.

Tychy

EWELINA MIŁKOWSKA

Jest absolwentką studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Wybrała ten kierunek studiów ze względu na to, że bardzo lubi pracę z dziećmi. Wielką radość sprawia Jej obserwacja czynionych przez nie postępów.

Interesuje się zagadnieniami z zakresu pedagogiki społecznej i psychologii. W wolnych chwilach lubi podróżować po uroczych górskich zakątkach Polski i słuchać ich specyficznego folkloru. Ogromną radość sprawi Jej także szycie strojów, służących zazwyczaj, jako przebranie.

Jako absolwentka klasy o profilu plastycznym prowadzi z dziećmi wszelkie zajęcia plastyczne i ogólnorozwojowe – wychodzi z założenia, że każde dziecko jest artystą.